Nechte se zářit na maturitním plese: Inspirace pro dokonalé šaty!

Šaty Na Maturák

Maturitní ples je nezapomenutelnou událostí v životě každého studenta. Součástí této slavnosti jsou i šaty, které jsou pro dívky obvykle koupě velkou událostí. Ve článku se zaměříme na to, jak vybrat ty pravé šaty a jakými doplňky je vhodné je doplnit. Poradíme také s výběrem bot a úpravou účesu, aby celkový look byl dokonalý.

Význam maturitního plesu

Maturitní ples je jedním z nejdůležitějších momentů v životě středoškoláka, protože symbolicky ukončuje celé období studia na střední škole. Je tedy důležité mít vhodné oblečení a připravit se na tento významný den. Mladí lidé se na maturák velmi těší a chtějí si užít co nejvíc zábavy s kamarády a spolužáky, ale také se přitom chtějí prezentovat co nejlépe. Proto je volba správných šatů nebo obleku velmi důležitá. Maturitní ples je totiž často příležitostí ukázat svou osobnost, vkus, ale i úroveň vzdělání a kultivovanosti. Vybrat si správné šaty nebo oblek tak není jen otázkou módního stylu, ale zahrnuje i respektování určených pravidel a tradic.

Stylizace pro dívky

Šaty na maturák jsou pro dívky jedním z nejdůležitějších kousků oblečení. Stylizace je zásadní, aby se cítily krásně a sebevědomě. Když vybíráme šaty, musíme brát v potaz několik faktorů – výšku, postavu, ale také osobnost a styl. Maturák je koneckonců akce, na kterou se chceme obléci trochu více než obvykle. Dívky si mohou vybrat ze široké nabídky barev a střihů, od klasických černých dlouhých šatů po barevné a krátké modely. Ve stylizaci doporučujeme držet se určitého celkového tónu - pokud například zvolíte dramatický styl s černými elegantními šaty, zkuste se inspirovat gothic prvky (kozmetiku i doplňky) abyste celkový vzhled podtrhli jednoduchostí s elegance kombinovanou dalšími prvky.

1. Výběr vhodných šatů

Šaty na maturák jsou pro mnoho dívek a žen velkým zážitkem, ale také obrovskou výzvou. Pokud se chystáte koupit nové šaty na tuto slavnostní událost, určitě byste měly pamatovat na několik podstatných faktorů. Prvním krokem by mělo být rozhodnutí, jaký styl a barvu šatů si přejete nosit. Důležité je zvážit vaši postavu a stavbu těla, abyste si vybraly model, který vám nejlépe padne. Dále je potřeba si uvědomit, jaký typ akce se koná - pokud jde o formální večírek, budete potřebovat šaty s delší sukní a elegantními doplňky jako jsou například náušnice či náramek. V každém případě pamatujte na to, aby vaše šaty vypovídaly o vaší osobnosti a cítily se v nich pohodlně!

2. Doplnění oblečení a příslušenství

Šaty na maturák jsou velmi důležitou součástí tohoto významného události. Aby byla celková kombinace dokonalá, je potřeba myslet i na další prvky oblečení a příslušenství.

Kromě samotných šatů je třeba vybrat vhodné boty, které by měly být nejen stylové, ale také pohodlné a stabilní pro taneční parket. Doporučuje se volit boty s uzavřenou špičkou, aby noha dobře seděla v obuvi a nedošlo k bolestem chodidel.

Další důležitou součástí jsou doplňky - kabelka a šperky. Pokud máte delší šaty, doporučuje se zvolit menší kabelku, naopak u krátkých šatů může být trochu větší. Šperky by neměly být přehnané, ale mohou celkový outfit ozvláštnit. Doporučujeme například decentní náušnice nebo tenký náramek.

A konečně make-up a úprava vlasů - tyto prvky by měly ladit s celkovým dojmem oblečení a dodat mu tak dokonalost. Pokud nejste zvyklí na výraznější líčení, doporučujeme vsadit spíše na přirozenost a decentnost.

Vhodně zvolené oblečení a příslušenství jsou klíčové, aby se maturák stal nezapomenutelným večerem pro všechny účastníky.

3. Vlasy a make-up

Při výběru šatů na maturitní ples by neměly být opomíjeny vlasy a make-up, které jsou důležitou součástí celkového vzhledu. Pokud máte dlouhé vlasy, mohou být krásně spletány do elegantního drdolu nebo rozpuštěny s jemnými vlnami. Krátké vlasy lze zase upravit do moderního pixie účesu nebo doplnit delikátními ozdobami. Co se týče make-upu, doporučujeme jednoduchý a přirozený look s jemným líčením očí a rty v nude odstínech. Důležité je vybrat si ty správné barvy, které budou ladit s vašimi šaty a dodají celkovému outfitu složku elegance.

Stylizace pro chlapce

Stylizace pro chlapce na maturitní ples může být náročná, ale pokud si vyberou správné oblečení, nemusí být žádný problém. Prvním krokem je zvažování, jestli se chtějí chlapci oblékat tradičně v černém smokingu nebo zkusit něco nového.

Pokud se rozhodnou pro tradiční styl, doporučuje se klasický černý smoking s bílou košilí a černými lakovými botami. Kravata by měla být jednoduchá a ladit s barvou obleku. Pokud chtějí trochu vyzkoušet své stylové možnosti, mohou si zakoupit smoking různých barev nebo experimentovat s texturami látek. Nicméně je důležité pamatovat na to, že při tradičních formálních událostech platí menší změny jsou lepší a bezpečnější volba.

Chlapci, kteří se chtějí odlišit od ostatních a hledají nové trendy, mohou zkusit kostým ve třech částech kombinovaný s košilí a kravatkou nebo motýlkem. V tomto případě by mohl být kostým tmavší barvy (např. tmavý modrý) s košilí v bílé, světle modré nebo růžové barvě. Výrazná je také kombinace šedého nebo hnědého s bílou košilí a černou kravatou nebo motýlkem.

Pro obuv se doporučují oxfordské boty s klasickým vzhledem. Pokud se chlapci rozhodnou pro kostým ve třech částech, mohou si obout mírně decentní loaferky nebo i elegantní tenisky.

Následkem toho, jak chlapci zkombinují barvy a styly, budou vypadat elegantně a budou připraveni na maturitní ples.

1. Výběr vhodného obleku

Vybrat si vhodné šaty na maturák je jedním z nejdůležitějších úkolů před tímto významným večerem. Pokud se rozhodujete mezi oblekem a krátkými šaty, zvažte styl vašeho maturitního plesu a dress code daného místa. Pokud jste pozváni na akci v elegantním prostředí, volba padne spíše na dlouhé šaty s decentními ozdobami. V případě neformálního prostředí můžete zvolit volnější střih a hrát si s barvami a materiály. Berte také v úvahu svou postavu, barvu pleti a typ vlasy, abyste vybrali šaty, které vám budou skvěle sedět a podtrhnou vaši krásu.

2. Doplnění oblečení a příslušenství

Když se blíží maturitní ples, je třeba si zajistit nejen krásné šaty, ale také další potřebné doplňky. Mezi nejčastěji volenými příslušenstvími patří elegantní boty na podpatku, kabelka sladěná s šaty a samozřejmě šperky, které zvýrazní celkový outfit. Pokud se rozhodnete pro delší model šatů, můžete zvážit i pořízení spodničky nebo punčochových kalhotek. Nezapomeňte také na úpravu vlasů a make-up - naposledy jmenované by mělo být decentní a sladěné s barvou šatů. S dokonalou kombinací oblečení a příslušenství budete na maturitním plese rozhodně vypadat jako princezna!

3. Úprava vlasů a líčení

Na maturitní ples je důležité nejen vybírat vhodné šaty, ale také se věnovat úpravě vlasů a líčení. Pokud jste ve svém běžném životě spíše nenosíte make-up, může být pro vás obtížné se s tímto uměním seznámit. Nebojte se ale, dnes máte možnost najít spoustu návodů například na internetu. Dobrou volbou je také navštívit kosmetický salón, kde by Vám odbornice poradily s líčením odpovídajícím vaší tváři. Pozor si dejte i na úpravu svých vlasů – mohou znamenat velký rozdíl! Pokud si nevystačíte s obyčejným kulmováním před odchodem z domu, zkuste navštívit kadeřnický salon a nechte si poradit s úpravou do elegantního účesu který dotvoří váš celkový outfit.

Alternativy k tradičnímu oblečení

Alternativy ke tradičním maturitním šatům mohou být různé. Mnoho dívek se rozhoduje pro elegantní kalhotové obleky, které nabízejí stejnou dávku elegance a stylovosti jako šaty. Další možností jsou maxi sukně nebo kombinezon, který se snadno kombinuje s módním doplňky. Některé dívky dokonce volí novodobé alternativy jako jsou živá barevnost, silné výstřihy či asymetrický styl. V každém případě je důležité vybrat si takový outfit, se kterým se budete cítit pohodlně a dobře vypadat na svůj nezapomenutelný večer.

1. Elegantní kombinace s kalhotami

Když přemýšlíte o tom, co si obléct na maturitní ples, pravděpodobně vám do hlavy nejprve napadnou šaty. Avšak pro elegantní a moderní vzhled, můžete také zvážit kombinaci kalhot s třpytivým topem nebo luxusním sako. Kombinace tohoto druhu se nabízí zejména tehdy, když chcete vyniknout mezi ostatními dívkami a ukázat svůj individualismus. Výhodou je také fakt, že si mnohem snadněji udržíte teplo v těchto oblečeních, což může být uspokojující zejména při venkovních akcích.

2. Odvážné šaty pro odvážné dívky

Na maturák se dívky většinou náležitě nachystají, protože tento večer je pro ně velmi důležitý. Jedním z nejdůležitějších kroků při přípravách na tento speciální večer je výběr správných šatů. Pokud jste odvážnou dívkou a chcete na maturitu opravdu zazářit, vsaďte na odvážné šaty - ty s krátkým střihem, zajímavými vzory nebo neobvyklým střihem. S takovými modely vypadáte jedinečně a své okolí rozhodně ohromíte. Navíc se budete cítit velmi pohodlně - a to je na maturák také velice potřeba!

3. Stylové obleky s osobitým nádechem pro chlapce

Hledáte stylové obleky pro chlapce na maturák? Pokud chcete něco více osobitého, zkuste se podívat po oblecích s nádechem retro stylu. Tento trend se v poslední době stává velmi populárním a můžete najít spoustu skvělých možností. Například klasický černý oblek doplněný kravatou v pastelové barvě nebo košilí s lehkým květinovým potiskem zaručeně okouzlí vaše okolí. Pokud máte rádi výrazné barvy, zkuste jednobarevný slim fit oblek v sytě modré nebo tmavě zelené barvě. Doplňte ho košilí s jemným podtržením a decentními doplňky, jako jsou např. manžetové knoflíčky a kapesníček do klopy. Vaše trendy více osobitých stylů učiní úspěchem váš maturitní ples!

Nákupní tipy a doporučení

Při výběru šatů na maturitní ples je důležité brát v potaz několik faktorů. Je třeba zvolit vhodný styl, barvu a materiál, které podtrhnou osobnost a zároveň splní dané kritéria. Doporučuje se vybírat šaty především podle vlastního vkusu a preference, ale také s ohledem na formálnost akce. Důležité je nezapomenout na doplňky jako jsou boty, taška či šperky, které by měly ladit s celkovým outfitem. Pokud si nejste jistí správnou volbou, můžete poradit se s odborníky v obchodech s oblečením či si prohlédnout fotografie již uskutečněných maturitních plesů pro inspiraci.

Inspirace z červeného koberce

Na červeném koberci se vždy objevují různé módní trendy a inspirace pro šaty na maturák. Mezi oblíbené styly patří například dlouhé elegantní šaty s rozparkem, krajky a třpytkami či rafinované mini šatičky s nápaditými detaily. V poslední době se také stále více prosazují pastelové barvy, zejména růžová, která dodává dojem romantiky a ženskosti. Pokud hledáte originální inspiraci, svěřte se do rukou celebrit a fashion bloggerů, kteří vám rádi poradí s výběrem nejnovějších trendů a přinesou nový pohled na to, co byste mohli nosit na váš velký den.

Závěrem lze konstatovat, že výběr vhodných šatů pro maturitní ples je jedním z nejdůležitějších aspektů celého večera. Je nutné zohlednit nejenom aktuální módní trendy, ale také především svou osobnost a typ postavy. Dále je důležité myslet na to, aby šaty odhalovaly to správné místo a zakrývaly místa problematická. Nicméně, podstatné je to, abychom se v daných šatech cítili pohodlně a sebevědomě, což následně ovlivní celkovou atmosféru večera. Zkrátka hlavním cílem je být krásná a spokojená s tím, co máme na sobě.

Publikováno: 25. 10. 2023

Kategorie: móda

Autor: Adélka Jirásková

Tagy: šaty na maturák | oblečení