80. léta móda: Styl a trendy, které oživují váš šatník!

80 Léta Móda

Vítejte v článku o módních trendech 80. let! Toto období bylo plné živých barev, výrazných vzorů a odvážných stylů. Móda se stala prostředkem sebevyjádření a způsobem, jak vyjádřit svou individualitu. V tomto článku se podíváme na ikony módy, populární kousky oblečení, módní doplňky, účesy a make-up, ale také na to, jak můžeme inspirovat současné trendy retro prvky z 80. let. Připravte se na cestu do minulosti a objevte styl a trendy, které oživují váš šatník!

Trendy v oblečení: Výrazné barvy a vzory

V 80. letech byla móda plná výrazných barev a vzorů, které oživovaly šatníky milovníků módy. Živé barvy jako neonově růžová, elektrická modrá nebo jasně žlutá byly velmi populární. Vzory jako geometrické tvary, květiny nebo animal printy také dominovaly ve světě módy tohoto období. Lidé se odvážili experimentovat s kombinacemi barev a vzorů, což dodalo jejich outfitům unikátní a výrazný vzhled. Tyto trendy se dnes opět vracejí do módního průmyslu, kde jsou stále oblíbené pro svoji originalitu a energii, kterou do outfitu vnášejí.

Ikony módy: Madonna a její vliv na styl

Madonna, "královna popu", se stala ikonou módy v 80. letech. Její odvážný a provokativní styl ovlivnil nejen hudební scénu, ale také celou módní branži. Její výrazný look zahrnoval korzety, síťované punčochy, mini sukně a vrstvené šperky. Madonna přinesla do módy nový směr a odvahu experimentovat s extravagancí. Její vliv na styl 80. let je nepopiratelný a dodnes je považována za jednu z největších ikon módy té doby.

80. léta? To byla divoká směs barev, objemných střihů a materiálů, které by dnes nejspíš nikdo na sebe nevzal. Ale tehdy to mělo neuvěřitelnou energii a optimismus.

Hana Dvořáková

Populární kousky oblečení: Džíny s vysokým pasem a oversized bundy

V 80. letech byly džíny s vysokým pasem a oversized bundy velmi populární. Džíny s vysokým pasem přidávaly ženskosti a zdůrazňovaly postavu. Nosily se ve světlých i tmavých barvách a často byly doplněny páskem nebo širokými opasky. Oversized bundy pak dodávaly outfitu rebelantský nádech. Byly často zdobené nášivkami, nitěnými detaily nebo vyšívané. Tyto kousky oblečení jsou stále oblíbené dnes a mohou být skvělou volbou pro ty, kteří chtějí přidat do svého šatníku retro styl z 80. let.

Módní doplňky: Velké náušnice a náramky

Módní doplňky hrály v 80. letech důležitou roli při vytváření stylu a osobnosti. Velké náušnice a náramky byly nezbytnými prvky každého outfitu. Ženy nosily náušnice ve všech možných tvarech a barvách - od geometrických tvarů po květinové motivy. Náramky byly také velké a barevné, často zdobené korálky nebo kovovými detaily. Tyto módní doplňky dodávaly každému oblečení potřebnou extravaganci a originalitu. Dnes se tyto trendy opět vracejí do módy, takže si můžete přidat do svého šatníku pár výrazných náušnic a náramků a být stylovou ikonou 80. let i v současnosti.

Účesy a make-up: Vlnité vlasy a výrazné oční linky

V 80. letech byly účesy a make-up velmi výrazné. Vlasy byly často vlnité nebo natupírované, což dávalo objem a texturu. Dámy nosily velké kulaté fénované kadeře nebo rozpustené vlasy s objemnými prameny. Co se týče make-upu, oči hrály hlavní roli. Výrazné oční linky byly must-have a ženy je nosily jak na horním, tak i dolním víčku. Obvykle byly černé, ale někdy se používaly i jiné barvy jako modrá nebo fialová. Rty zůstávaly spíše přirozené, obvykle s jemnou rtěnkou v růžových nebo hnědých odstínech. Celkově platilo, že v 80. letech šlo o dramatický a výrazný look, který dodal ženám sebevědomí a osobitost.

Inspirace z 80. let v současné módě: Retro prvky ve výběru oblečení

Inspirace z 80. let se v poslední době stala velmi populární v současné módě. Retro prvky z této éry se objevují ve výběru oblečení a dodávají mu unikátní styl. Například džíny s vysokým pasem, které byly velmi módní v 80. letech, jsou dnes opět velkým hitem. Oversized bundy, které dodávají outfitu rebelantský nádech, jsou také oblíbené mezi módními nadšenci. Kromě toho se retro vzory a barvy často objevují na šatech, sukních a tričkách, což přináší do šatníku zajímavou a živou atmosféru minulosti. Inspirace z 80. let je skvělým způsobem, jak oživit váš šatník a vyjádřit svůj jedinečný styl.

Móda z 80. let má stále silný vliv na současné trendy. Retro prvky jako výrazné barvy a vzory, džíny s vysokým pasem nebo oversized bundy se opět objevují ve světě módy. Velké náušnice a náramky jsou stále oblíbenými doplňky, které dodají outfitu šmrnc. Vlnité vlasy a výrazné oční linky jsou také inspirací pro současný make-up. Móda z 80. let je skvělým zdrojem inspirace pro každého, kdo chce oživit svůj šatník a vyjádřit svou osobnost skrze styl. Stačí si vybrat ty správné prvky a přizpůsobit je současným trendům. Takže neváhejte, zkuste to!

Publikováno: 02. 01. 2024

Kategorie: móda

Autor: Linda Poláčková

Tagy: 80 léta móda | móda z 80. let